اولا السلام عليكم اخواتي العزيزات
ثانيا اود استشارتكم واتمنى الرد عاجلا
ودي اعمل مشروع وهو مقصف في روضة أطفال ايجاره 2000 الى 2500 شهريا وعدد الاطفال في الروضة تقريبا 120
فهل الايجار غالي ولا مناسب ؟
وهل المشروع مربح ؟
ارجو من الاخت ميرندا مشكورة دراسة الجدوى للمشروع لو ممكن في اقرب فرصة لان المقصف بيروح مني لو تأخرت
وارجو من اخواتي العزيزات اللي عندها خبرة او اي فكرة وضعها في الموضوع
مشكورين

بسوووووووووومة @bsoooooooooom
عضوة جديدة
يلزم عليك تسجيل الدخول أولًا لكتابة تعليق.

مشكورة اختي كراميل على الرد
وانا كمان حسبتها مثلك .
واتمنى الكل يشارك وتفيدنا اللي عندها خبرة .
واللي ما عندها خبرة ممكن تضيف اقتراحاتها . يعني مثلا شو ممكن نبيع ؟ شو التجهيزات ؟؟؟؟؟؟
ارجوكم سريعا قبل لا يروح علي المقصف .
ولكم جزيل الشكر مقدما
وانا كمان حسبتها مثلك .
واتمنى الكل يشارك وتفيدنا اللي عندها خبرة .
واللي ما عندها خبرة ممكن تضيف اقتراحاتها . يعني مثلا شو ممكن نبيع ؟ شو التجهيزات ؟؟؟؟؟؟
ارجوكم سريعا قبل لا يروح علي المقصف .
ولكم جزيل الشكر مقدما

تهامه
•
هلا اختي
انا اشوف في المدارس الاهليه
كثير استخدموا فكره فسحه الطالب
مثلا عصير + ساندوش + شبس
وبيكون سعرها ريالين
ومربحه يمكن لو تفكري فيها بتعجبك
لانها تعتبر وجبه رئيسيه لكل الطلاب
وممكن 90% من اجمالي الاطفال ياخذوها
اما الساندوش انا شفت كثير ساندوش هرفي يمشي
اساليهم عن سعر الكميه ولك تحياتي
انا اشوف في المدارس الاهليه
كثير استخدموا فكره فسحه الطالب
مثلا عصير + ساندوش + شبس
وبيكون سعرها ريالين
ومربحه يمكن لو تفكري فيها بتعجبك
لانها تعتبر وجبه رئيسيه لكل الطلاب
وممكن 90% من اجمالي الاطفال ياخذوها
اما الساندوش انا شفت كثير ساندوش هرفي يمشي
اساليهم عن سعر الكميه ولك تحياتي
الصفحة الأخيرة
بس اللى متاكده منه
ان كل الاطفال بيشترون من المقصف اكيد
فالبضاعه بتنباع اكيد
احسبي كل طفل اشترى سندويش وعصير على الاقل مثلا
نقول ب 2 درهم مثلا مثلا
يعنى يوميتك 220 درهم تقريبا
نضرب 220 درهم فى 25 يوم دراسي تقريبا
5500
ناقص الاجار 2500
يعنى الربح 2000 درهم شهريا مثلا
هذا نقصنى منهم تكاليف الاكل اللى تشترينه بالجمله
همممم
ها حسبه تقريبيه بس
بالتوفيق